Stále na cestě aneb 32 míst, které stojí za to zažít

Stále na cestě

… blog o nezávislém cestování po celém světě. Články o místech, která stojí za to navštívit, fotky, a hlavně rozličné historky pro pobavení a inspiraci. Užívejte!

PS: zatím je ten celý svět trošku omezený, ale to přijde.

Nejnovější příspěvky

Krátce: z vězení na poštovní známku

Dnes pouze kratičce z cyklu „pohnuté životní osudy“:

Kaloň egyptský na obrázku je jeden z asi patnácti svého druhu, kteří byli zatčeni tureckou armádou (společně se mnou a mými kolegy), drženi v zajetí na vojenské základně a na policejní stanici a poté propuštěni z balkonu oné stanice pod přísným policejním dohledem. Nakonec ještě skončil zvěčněn na poštovní známce, což sami uznejte, že je životní dráha, kterou se jen nějaký kaloň pochlubit nemůže.

Nedávno mi totiž napsal jeden sběratel poštovních známek s netopýří tematikou, že litevská firma vytvořila nigerijsou známku podle mé fotky. A byl hrozně zvědavý, jestli se k tomu váže nějaká historka, o kterou bych se s ním podělil. A tak jsem se chtěl podělit i s Vámi.

Více o historkách z vězení třeba jednou tady na blogu, zachovejte mi přízeň!
Athaj

#3: Na velbloudí farmě (Omán)

Tez stale na ceste (Oman, 2007)

Dnešní příspěvek nás zanese do doby, kdy hudební scénu opustili Luciano Pavarotti a Joe Zawinul a ekonomika ještě netušila o nějaké krizi. My jsme se tehdy vydali do Ománu zjistit, kterak se dá přežít v prostředí, kde teplota neklesá pod 30 °C ani v klimatizované místnosti. Pro dnešní příspěvek je důležité to, že nezaměnitelnou ikonou této Perským a Arabským zálivem omývané země je dodnes velbloud. A to navzdory tomu, že terénní Toyoty jsou dnes již praktičtější jak ve smyslu užitné hodnoty, tak ve smyslu společenského statusu.

Na první ománský pohled by se mohlo zdát, že nejdůležitější úlohou velbloudů je toulat se po krajině a překážet na silnicích.

#2 Španělsko: Cesta do Santiaga

Svatojakubská pouť (Camino de Santiago) je tradiční křesťanská poutní cesta, vedoucí k ostatkům sv. Jakuba Staršího, uložených v katedrále uprostřed městečka Santiago de Compostella na severovýchodě Španělska. Dodnes do tohoto svatého města (třetího po Římu a Jeruzalému) vede spleť tras, vedoucích zejména (směrem) z Itálie, Francie a Portugalska, a nespočet různých odboček a propojek. Po této spleti se každoročně vydávají zástupy poutníků hledat sebe sama, odpovědi na otázky nebo jinou formu duchovního prožitku.

Rychlá varianta: nemám čas číst, chci se podívat na fotky >>>.

32 míst, které stojí za to zažít

Novým podtitulem tohoto blogu budiž „třicet dva míst, které stojí za to zažít“. Od svých dvacetin jsem strávil na cestách více než rok života a jsem tomu rád. Cesty pro mě jsou velkým zdrojem inspirace a věřím, že má smysl se alespoň pokusit se o tuto inspiraci podělit.

Good bye, London ... jaké to vlastně bylo?

Jenom klid a nohy v teple, slýchají často horké hlavy. A mně tento bonmot často vytane v mysli při kontemplaci nad nedávno minulou návštěvou britské metropole. Rád bych touto cestou Londýnu věnoval ještě jednu laskavou vzpomínku. Fascinují mne totiž některé kulturně společenské jevy.

… a kromě psané vzpomínky ještě i pár posledních fotek z Londýna … jestli se Vám nechce číst, stačí sjet dolů :)

Archiv starších příspěvků >>>

Poslední obrázky