Stále na cestě aneb 32 míst, které stojí za to zažít

Archiv příspěvků

Jazykové jednohubky (Made in UK)

Už jste nekdy zkoušeli napsat do Googlu „STFG“?

Sedím si takhle v čekárně, obklopen svými osmi zavazadly (OK, trošku jsem si zapřeháněl, tak o tři), poklidně upadám do cestovní letargie. Upadám a neupadám, cítím, jak mě něco stále dráždí a provokuje. Nedá mi to, vyhrábnu mozek na chvíli z bažiny a ejhle: skupinka česky mluvících. Chvíli jsem poslouchal to výrazivo, při kterém by se i krysy schovaly hlouběji do kanálu, a intenzivně mi u toho vrtalo hlavou, co mi na nich vlastně stojí v sobotu v půl sedmé ráno za pozornost. A pak mi začalo svítat.

5 důvodů, proč žít Brighton

Jednoho večera si tak sedím a přemýšlím o emigraci, brouzdaje u toho po síti sítí. V jednu chvíli jsem se ocitl na webu „Nezávislé“ (významné místní periodikum, v orig. The Independent), kde jsem narazil na anketu o to nej- město v Británii. Už na první pohled mě v názvu článku [1] zaujala fráze „dvanáct nejžitelnějších měst“, což mi nutně připomnělo mé téměř rodné téměř město [2].

Londýn '15: taxonomie dopravního systému 

… aneb Je to jízda II.

Jak se liší underground od overgroundu a co mají společného s tramvají a DLR či BFLMPSVZ? Lze místo do metra omylem nasednout na vlak a místo na vlak na tramvaj? Lze v Londýně cestovat jenom autobusem, aby to bylo o něco levnější? Vyplatí se přestoupit jen dvakrát nebo je to rychlejší na tři přestupy? A kolik tedy stojí cesta z A do B? Tuto a mnoho dalších otázek jsem si kladl při prvním setkání s londýnskou hromadnou dopravou. V dnešním příspěvku se pokusím vrhnout (myšleno spíše obrazně než fyzicky) na tuto problematiku trochu světla. A jak jinak než mírně odlehčenou formou.

Londýn '15: Jídlo a stravování

V předminulém příspěvku o přirozeně se nabízejících tématech k hovoru jsme zmínili jídlo a dobrovolně jej nechali na příště. Je to oblast vskutku rozsáhlá a vlivem závažnosti na život lidský zásadně nezanedbatelná. Proto člověk zůstává v úžasu stát a hledět, kterak tento aspekt života v civilizované zemi jako je Spojené království představuje

Oslava Valentýna na železnici

Svátek Sv. Valentýna mě nechává zpravidla vcelku chladným. Tady v Londýně mne ale pobavila valentýnská oslava v podání jihozápadní železnice. A vlastně nejvíc mne na tom zaujal ten kontrast mezi velmi konzervativním přístupem všech ke všemu a tím, že železniční moloch se zvedne k takovému drobnému avšak celoplošnému vtípku.